توجه

اگر تاکنون با روش های دیگر

پزشکی و روانشناسی و غیره

نتیجه ای نگرفته اید، هیپنوتیزم

درمانی به همراه مشاوره

روانشناسی و روان درمانی

می تواند برای درمان مشکلات

شما بهترین و موثرترین راه باشد.

_______________

مشاوره خانواده و

مشاوره قبل و بعد از ازدواج و انجام کلیه آزمونهای شخصیت و هوش

22899147


اختلالات قابل درمان:


توجه: مطالب این سایت بر اساس تجربیات بالینی و درمانی چندین ساله اینجانب نگاشته شده است و بدور از هر گونه اقتباس یا برداشت از کتابها و یا نظریات دیگر اندیشمندان می باشد.و هر جا مقاله و یا مطلبی که متعلق به دیگران می باشد در بالای آن مطالب و یا مقالات عبارت مطالب دیگران ذکر شده است.

_____________________________________________________

اگرچنانچه این عبارت شامل حال شماست به ما مراجعه کنید:

می دانم، می خواهم، اما نمی توانم!

"می دانم مشکلم چیست و می خواهم از آن رها شوم و یا درمانش کنم، و برای درمان آنها از همه روشها استفاده نموده ام با این وجود نمی توانم."

مثلا"، وسواس شستن و یا ترسهای غیر معقول و یا عدم اعتماد بنفس و غیره . با اینکه می دانیم این رفتارها یا احساسات غیر منطقی است، با این حال قادر به رهایی و یا کنترل آنها نیستیم.

بنابراین می توان گفت بسیاری از احساسات،هیجانات،و افکار ما ریشه در ناخوداگاه دارد.اگر چه در نهایت ما مسئول اعمال خود در جامعه و در تعامل با دیگران می باشیم.

جهت مشاهده نظرات مراجعین قبلی اینجا کلیک شود.

وسواس،  افکار مزاحم و هیپنوتیزم درمانی


تعریف وسواس و افکار مزاحم: وسواس یک فشار فکری است برای ادامه یک فکر یا یک عمل که فرد به غیر منطقی بودن آن واقف است اما قادر به توقف آن نیست . به عبارتی وسواس دو نوع است.

1. وسواس فکری و آن یعنی فکری که فرد علی رغم میل خود مرتبا" در ذهن خود به آن مشغول است و قادر به رهایی از آن نیست و همیشه سعی دارد به نتیجه ای برسد که چنین نتیجه ای هیچ وقت حاصل نمی شود. در نتیجه فرد در مسایل و امورات زندگی خود نمی تواند هیچ تمرکزی داشته باشد. وسواس فکری می تواند در ارتباط با وقایع گذشته و یا کارهایی که در حال حاضر در دست اقدام دارد را شامل شود اما هیچ وقت به هیچ نتیجه عملی نرسد. نمونه هایی از افکار وسواسی میتوانند افکار مداوم در مورد اتفاقات ناگوار، نگرانی در مورد مرگ نزدیکان و عزیزان، در ذهن خود مرتبا" صلوات فرستادن به این دلیل که مبادا کم باشد و یا درست صلوات نفرستاده باشم، ضرب یا تفریق اعداد در ذهن بطور مکرر اما بدون قانع شدن، و غیره. بنابراین وسواس فکری یعنی یک فشار حسی و یا یک حس اجباری که باعث می شود فرد وسواسی افکاری را بدون نتیجه ادامه بدهد و معمولا" بسختی قادر به توقف آن هستند، و شاید هم هیچ وقت نتوانند آن را متوقف کنند در نتیجه بیشتر تسلیم آن گردند.


2. وسواس فکری عملی یعنی فشار فکری (اجبار) که فرد را به انجام و یا تکرار یک عمل وا می دارد. شستن دست به کرات با وجود اینکه می داند این عمل غیر منطقی است اما قادر به توقف آن نیست. گاهی اوقات یک فرد وسواسی ساعتهای طولانی در حمام می ماند. گاهی اوقات وسواس فکری عملی بسیار خطرناک است مثل وسواس اقدام به خود کشی و دگر کشی.


علل وسواس (فکری یا عملی): اگر چه عوامل ژنتیکی در همه اختلالات و بیماریهای جسمانی و روانی زمینه ساز است اما کمتر  بیماری است که به خودی خود بروز نمایند مگر آنکه عوامل آشکار سازی وجود داشته باشند تا بیماری بروز نماید. به اعتقاد من از جمله عوامل وسواس افسردگی است و خود افسردگی هم به دلیل وقایع تلخ و ناگوار زندگی، عدم اعتماد به نفس و کمرویی و همچنین طرز تفکر و توقعات فرد از محیط می تواند عامل بوجود آورنده وسواس باشد.


پیآمدهای وسواس: تصور کنید فردی که هجده ساعت در حمام به شستشوی خود مشغول است. و یا فردی به این دلیل که حتی اگر از یک متری سطل آشغال رد شود احساس می کند که ممکن است نجس یا کثیف شود هیچ وقت منزل را ترک نکند. و یا خانم خانه داری پس از یک مهمانی همه لوازم را باید بشوید. و موارد اینچنینی بسیار. بنابراین پی آمد وسواس بمعنی تخریب زندگی خود فرد و اختلال و سلب آسایش و آرامش برای دیگران می باشد. و بسیار پی آمدهای مخرب دیگر که شرایط بیماری را وخیم تر و بدتر می کند.

درمان وسواس: وسواس قابل درمان است. اما عواملی چون شخصیت فرد وسواسی، شدت  وسواس بیمار، میزان انگیزه بیمار برای درمان و همچنین چگونگی بکار گیری فنون درمان توسط درمانگر و غیره میتواند در درمان انواع  وسواس اثر گذار  باشد. از جمله روشهای درمانی که در درمان وسواس بکار گرفته میشود دارو درمانی، مشاوره روانشناسی و روان درمانی، و همچنین هیپنوتیزم درمانی را می توان بکار گرفت. تجربه نشان داده است مشاوره و روان درمانی و هیپنوتیزم درمانی یکی از روشهای موثر در درمان وسواس و افسردگی و غیره می باشند.

(ادامه دارد)

 

مطالب قدیم 

برای مثال : شستن دست به کراّت و یا چک کردن قفل در و یا ماشین و یا هر چیز دیگری و یا اینکه ادامه یک فکر که قادر به کنترل آن نیستیم . معمولاْ هنگامی که فرد تلاش می کند عمل وسواس گونه و یا فکر وسواس گونه را کنترل کند دچار اضطراب و بی قراری می شود .بسیاری از بیماران وسواسی در واقع از افسردگی و یااز حالاتی از افسردگی رنج می برند . این بیماران پس از چندین جلسه روان درمانی وهیپنوتیزم درمانی به طور کلی حالاتشان متحول می شودو دیگر از آن فشار فکری برای انجام عمل وسواس گونه رنج نمی برند و حتی حالات افسردگی آنها نیز برطرف می شود.

نمونه های گزارش شده پس از دوره درمان.


خانم 32 ساله ای با مشکل وسواسی عجیبی به این شرح مراجعه نمود:عادت داشت اگر جایی می رفت و چیزی نظرش را جلب می کرد، تا زمانی که آن کار را انجام نمی داد به آرامش نمی رسید. مثلآ اگر مهمانی می رفت، ناگهان یک شیئ مثلآ یک لیوان نظرش را جلب می کرد، می بایست آن را بر میداشت و با خود می برد.و یا اگر در ذهنش خطور می کرد که ظرف غذایش را بردارد، باید آن را بر میداشت و با خود می برد.این فرد وقتی برای مشاوره اولیه به مطب مراجعه نمود،در حین مشاوره هرگاه نیاز به دستمال کاغذی پیدا می کرد، مشاهده می کردم که 3 عدد بر میداشت. تا اینکه از او پرسیدم چرا 3 تا بر می دارید؟ او گفت: حتمآ باید 3 دستمال بردارم در غیر این صورت بی قرار می شوم.در پایان جلسه هنگامی که می خواست برود، دوباره سعی کرد دستمال کاغذی بردارد. و هنگامی که 2 عدد برداشت، من مقاومت نمودم و دستمال کاغذی را در کشو گذاشته و کشو را قفل کردم. اما هرگز آزام ننشست.شاید حدود 15 دقیقه از اتاق می رفت بیرون و بر می گشت.که در نهایت من تسلیم شدم و دستمال کاغذی را به او دادم. این است وسواس، یک فکر یا یک عمل که تا زمانی که آن را به پایان نرسانده ایم، به آرامش نخواهیم رسید.این خانم بعد از چندین جلسه هیپنوتیزم درمانی از فشار فکری اش کاسته شد و به عبارتی رو به بهبود گذاشت و درمان شد.


آقای 28 سال ای با وسواس فکری و عملی که فکر می کرد او بیمار است و اگر به بیرون از منزل برود ممکن است دیگران را آلوده به بیماری کند.در نتیجه او هرگز به خارج از منزل نمی رفت.البته از اضطراب و دلشوره زیادی نیز رنج می برد.با اینکه تحصیلات بالایی داشت به دنبال کار نمی رفت و بیکار بود. کار درمان ما با ایشان شروع شد و خوشبختانه مراحل اولیه کار به خوبی پیش رفت و ایشان از پیشرفت درمان احساس رضایت می کردند.تا اینکه در جلسه ششم ابراز کردند که کاملآ احساس راحتی می کنند.


آقای 38 ساله ای که قبلآ وسواس فکری_عملی به شست و شو داشت، در حال حاضر با مشکل وسواس فکری (مثلآ صد بار در ذهنش بگوید 5x 5 =25 ) که او را مجبور به تکرار یک سری اعمال فکری می کرد، مراجعه نمود. البته مشکلات دیگری چون
ترس از رانندگی، خجالتی بودن، و عصبانیت و همچنین عدم تمایل به جنس مخالف و میل به جنس موافق نیز از جمله مسائلی بود که می خواست آنها را درمان نماید. پس از شروع جلسات مشاوره و هیپنوتیزم درمانی از همان جلسه اول علائم بهبود آغاز شد. خواب بهتر شد، روابط اجتماعی بهبود یافت و... به طور کلی در پایان جلسات هم از لحاظ رانندگی، هم از نظر تمایلات جنسی کاملآ بهبود پیدا کرد و دیگر از فشار فکری وسواس گونه نیز خبری نبود.


بیماری با شکل افکار مزاحم ، پراشتهایی ، زودانزالی جنسی(انزال زودرس) عدم اعتماد به نفس در ارتباط با روابط اجتماعی ، استرس و اضطراب شدید ، افسردگی ،عدم ارتباط کلامی با دیگران وحتی همسر ، کم حرفی ، کم خوابی و تمایلات همجنس گرایانه و یا همجنس خواهی (همجنس بازی) و..

این جوان ضمن گزارش بهبود جلسه به جلسه در پایان چنین ابراز می کند:

زود انزالی ام کاملا بهبود یافته، اعتماد به نفس ام بهتر شده استرس و اضطراب کاهش یافته...خوابم بهبود یافته افکار مزاحم کاهش یافته ، اشتهایم را بخوبی کنترول می کنم،در واقع وسواس خوردن در من کاهش پیدا کرده احساس می کنم به وزن ایده آل ام نزدیکتر میشوم خدا را شکر می کنم خیلی بهتر شده ام

 

و بسیاری از موارد دیگر.....


موارد درمان شده وسواس:

آقای 27 ساله با مشکل ترس از رانندگی ، وسواس فکری و اشتغال ذهنی برای تکرار بعضی از کلمات ، پر اشتهایی ، بی میلی جنسی به جنس مخالف و تمایل به همجنس مراجعه و پس از چند جلسه درمان چنین گزارش می دهد : وضعیت روحیم خیلی بهتر شده ، اعتماد به نفسم بیشتر شده ، به طور کلی بر خودم مسلط شده ام . تمایلات جنسی ام به صورت طبیعی در آمده. خدا را شکر می کنم ثبت شده

 

دختري 25 ساله هستم كه علت مراجعه من به اينجا نداشتن تعادل در رفتار و عادات خودم، افسردگي شديد و تجربه طلاق، بيان خاطرات گشته خودم به همسرم كه باعث جدايي ما شد، همچنين چندين بار اقدام به خودكشي.

در جلسه اول اميدوار شدم براي بهبودم، خيلي برايم سخت بود كه موبايل را كنار بذارم و از sms دادن به ديگران دست بكشم. خودم هم خسته شده بودم يا به عبارتي معتاد زنگ و sms و ارتباط با ديگران بودم و علاقه شديدي به جنس مخالف داشتم، خوشبختانه طي جلسات متعدد اين عادات كمرنگتر و كمرنگتر شد تا به امروز كه كلا كناز گذاشتم، تمايلات جنسي من بيش از حد بود كه طي جلسات درمان آن هم درمان و كنترل شد، علاقه ام به زندگي بيشتر و بيشتر شد. كارهاي شخصي ام را كه قبلا انجام نمي دادم يعني قادر به انجامشان نبودم، الان خودم انجام مي دهم، به كراهاي خانه علاقمند شدم به خودم بيشتر از قبل اعتماد و اطمينان دارم و خودم را قبول دارم، صبرم بيشتر شده بعد از اتمام دوران درمان متوجه اين شدم كه خدا را باور دارم و به او ايمان آوردم و به سوي او رفتم، الان خيلي احساس بهتري دارم، اصلا به خودكشي و خود زني حتي فكر هم نمي كنم، عادات بدم را كناز گذاشتم، مهمتر از همه حيا را ياد گرفتم، شكر را ياد گرفتمف به خود بيشتر توجه مي كنم، به فكر سلامتي ام هستم خيلي زياد، از افسردگي كاملا نجات پيدا كردم و خلاصه از جناب آقاي دكتر نهايت تشكر را دارم، انشاء الله موفق باشند.

 

با تشكر فراوان از دكتر گرامي، خانمي 37 ساله هستم كه براي درمان افسردگي و وسواس فكري به همه چيز، بدخوابيف توهم، سرد مزاجي جنسي و دردهاي شديد جسماني به اين مطب مراجعه كردم، جلسه اول درمان بيشتر برايم غيرقابل باور بود و هيجان عجيبي داشتم، به هر حال احساس خوبي داشتم، دوم بعد از هيپنوتيزم شب خواب خيلي بدي داشتمف روز بعد كاملا بهم ريخته بودم، با اينحال جلسه سوم را انجام دادم و بعد از هيپنوتيزم احساس خيلي خوبي داشتم و تصميم گرفتم با وسوسه هايم بجنگم و احساس مي كنم اين درمان همراه با مشاوره اي كه با دكتر دارم اثر زيادي داشت و شروع كردم روي خودم كار كردن و ... اين جلسه جلسه آخر من است و بهبودي را در جسم و روانم حس مي كنم آرامش من با دو هفته پيش قابل مقياس نيست، فقط چيزي كه برايم جاي ترديد است كه آيا اين حالات پايدار است و يا گذرا؟

به اميد خدايي كه هر چه داريم از اوست و آقاي دكتر كه فرمودند درمان هميشگي و بدون بازگشت است و روز به روز هم بهتر و بهتر مي شوم. انشاء الله

 


پیوستها:

______________________________________________________________________________________________________

استرس|اعتیاد|افسردگی|کنترل اشتها|درمان افسردگی|درمان اعتیاد|درمان استرس|درمان خجالت|هیپنوتیزم درمانگر|متخصص روانشناسی|وسواس و افکار مزاحم|ترس|درمان ترس

توجه: حقوق مادی و معنوی این وب سایت به دکتر داوود نجفی توانا تعلق دارد ، و استفاده از مطالب آن در امور پژوهشی و مقالات علمی و نیز درج در جراید و رسانه ها با ذکر منبع بلا مانع می باشد. ولی استفاده از مطالب این سایت در وبلاگها و سایت هایی که جنبه تبلیغاتی دارد حتی با ذکر منبع، ممنوع می باشد.

هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم به همراه روان درمانی سریع ترین و قویترین روش درمان مشکلات حل نشده شماست.

هیپنوتیزم به شما قدرت توانستن می دهد.

هیپنوتیزم به همراه روان درمانی در درمان اختلالات روانی و جنسی همانند جراحی است.

____________

و همچنین درمان دارویی اختلالات روانی،جنسی و غیره توسط  متخصص اعصاب وروان

(روانپزشک)

22899148

آدرس مطب:

تهران - خیابان شریعتی -بین میرداماد و ظفر  - جنب پمپ بنزین ظفر - کوچه شواری  -ساختمان پزشکان سینا - طبقه 5

تلفن:

22899146 22899145
22899148 22899147

ایمیل:

info@drdtavana.com

ارسال نظرات :